14 września 2014

ING upraszcza ofertę rachunków dla przedsiębiorców

Wiadomość ING Banku Śląskiego zaskoczyła rynek. Bank z
Lwem upraszcza swoją ofertę kont firmowych. Zamiast dotychczasowych „aż” 4 rachunków dla przedsiębiorstw, pozostanie tylko jedno konto Direct. Zmiana wydaje się słuszna, gdyż część klientów narzekała na dość duże skomplikowanie oferty. Co ważne zmieniły się także warunki prowadzenia rachunku firmowego. Obecne premiują zwłaszcza przedsiębiorców aktywnie korzystających z konta. Nowa oferta skierowana jest także do wspólnot mieszkaniowych, które mogą liczyć na dodatkowe udogodnienia.Taniej dla aktywnych 


ING argumentuje iż zmiany miały miejsce na podstawie opinii samych klientów. Bank starał się dopasować nowszą ofertę do ich potrzeb. Po spełnieniu określonych przez bank wymogów przedsiębiorcy są zwolnieni z miesięcznej opłaty za konto, przelewy krajowe oraz kartę. Kryterium zwalniające z opłat to wpływ na konto, kwoty wynoszącej minimum 2 tys. złotych miesięcznie. ING Bank Śląski zastrzega, iż nie mogą być to przelewy z innych rachunków tej samej firmy. Dla pozostałych klientów, którzy nie spełnią tego wymogu opłata miesięczna za prowadzenie konta wyniesie 9 złotych. Zaś za krajowe przelewy internetowe w rodzimej walucie 0,90 PLN. Bez zmian pozostały, dwa silne argumenty, przemawiające na korzyść banku. Czyli darmowa sieć wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłatomatów ING, pozwalających bez prowizji deponować gotówkę. Dla przedsiębiorców korzystających z maszyn wpłacających, ograniczeniem jest kwota 50000 złotych miesięcznie. Powyżej której od wpłat pobierana jest prowizja w wysokości 0,15% wpłacanej gotówki.
Taki ruch na pewno poprawi, i tak już pozytywne opinie o banku ING wśród klientów http://bankuje.pl/bank-ing-opinie

Kuszenie mobilnością 


Bank nie spoczął tylko na uproszczeniu oferty. Od dłuższego czasu, i jako jeden z pierwszych na rynku wprowadził możliwość zarządzania rachunkiem online. Zarówno poprzez przeglądarkę internetową, jak i aplikację mobilną, dostępną na telefony i tablety. Dając dostęp do rachunku przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Kierunek obrany w stronę rozwiązań, które stawiają na samodzielność klientów, jest już od dawna dobrze widoczny. Wystarczy przypomnieć sobie reklamy z hasłem „Internetowi nie płacą bo wszystko robią sami”. Zgodnie z maksymą banku ING, operacje w oddziałach są traktowane jako ostateczność; i dość kosztowne jeżeli chodzi o opłaty. Warto więc wykonywać operacje za darmo poprzez sieć.

Zmiany także w systemie transakcyjnym ? 


Jak ujawnił niedawno „Parkiet”, w ING Banku Śląskim, trwają pracę nad unowocześnieniem systemu transakcyjnego. Zapewne miała na to wpływ, niedawna rewolucja w systemie informatycznym jednego z większych konkurentów w bankowości internetowej, czyli mBanku. Dotychczasowy ING BankOnline ma zostać zastąpiony przez budowane od podstaw i zupełnie nowe rozwiązanie. Ze szczegółów jakie ujawniła prezes ING Banku Śląskiego – Małgorzata Kołakowska, wiemy iż nowy system będzie wspierał technologię Responsive Web Design. Czyli w uproszczeniu strona banku i system transakcyjny, będą poprawnie wyświetlane w większej liczbie urządzeń, z jakich korzystają klienci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz